Taptaze
Anasayfa » OKUYUN » Makaleler » TÜRES 4. Olağan Genel Kurulu

TÜRES 4. Olağan Genel Kurulu

TURES
TURES

22 Mayıs 2010 Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezinde, TÜRES’ in kongresindeydim. Güzel bir seçim gerçekleşti. Beni heyecanlandıran bir konu Temmuz ayında yapılması planlanan 2. Lezzet İstanbul Festivalinde 2010 çeşit yemeğin yapılacak olmasıydı. Tüm üyeler büyük bir heyecanla bu etkinlikte görev alacak ve çok güzel bir sonuç ortaya çıkacak.  Temmuz’ da buluşacağımız 2010 çeşit birbirinden lezzetli yemeklerde buluşmak dileğiyle…

Aşağıda genel kurul ile ilgili basın bültenini okuyabilirsiniz:

TÜRES (Tüm Restoranlar, Lokantacılar ve Tedarikçiler Derneği) 4. Olağan Kongresi, 22 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de Haliç Kongre Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre öncesinde TÜRES Yönetim Kurulu Üyeleri, İşiBürokrasi dünyasının önemli katılımcıları ve TÜRES üyelerinin eşlik ettiği kokteyl düzenlendi.

TURES seçimler

TURES Yönetim Kurulu Toplantısı

TÜRES derneğinin sosyal sorumluluk projelerinin ve hizmetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan 4. Olağan Genel Kurulu’nda TÜRES Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Kavak, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Sait Karabağlı ve Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin , AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve TÜRES Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Seyfi Aktülün, ve TÜRES Üyeleri katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl konuşmasında TÜRES derneğinin bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikleri değerlendirdi. Bingöl, “Bu sektör, Türkiye’nin kalkınması sağlayan en önemli sektörlerden biridir. Sektörün temsilcileri olarak bizler ülkemize en fazla hizmet veren iş adamlarının başında geliyoruz. TÜRES derneğinin kuruluşu da sektör temsilcilerinin bir araya gelmesiyle başladı ve gelişti. Bu gün TÜRES, başta sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere pek çok hizmete ve etkinliğe imza atmıştır ve atmaya devam edecektir. Yeni projelerimiz arasında sektör çalışanlarının eğitim sorunu var. Bu sektörde artık vasıfsız çalışan kalmayacak. Sektör çalışanlarının eğitim göreceği okulumuzu en kısa sürede hizmete açacağız. Bir diğer önemli projemiz de 10 – 11 Temmuz 2010 tarihlerinde Feshane Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan 2. Lezzet İstanbul Festivali. Festival’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz; 2010 çeşit yemek lezzet severlerin beğenisine sunulacak. 2. Lezzet İstanbul Festivali, TÜRES, Kültür A.Ş., 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Esenler Belediyesi ve Monad İletişim Hizmetleri’nin ortak çalışması olarak hayata geçecek.”

Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali de genel kurulda yaptığı konuşmada TÜRES ve Kızılay iş birliğiyle oluşturulan Mobil Mutfak Projesi’nden söz etti. Küçükali, “Bu mutfak Elazığ depreminde binlerce insanı doyurdu. Zonguldak’ta kaybettiğimiz ve acıları henüz yüreğimizde olan insanlarımızın yakınları, halkımız bu mutfaktan yemek yedi.

TÜRES’e böylesine önemli bir sosyal sorumluluğu üstlendiği için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ise TÜRES’in çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizdi. “Sivil Toplum Kuruluşları sadece bir toplumun demokrasi kültürüne katkıda bulunmaz. Aynı zamanda sektörlerinin sorunlarına çözümler de üretirler. TÜRES bu konuda çok ciddi işler gerçekleştiriyor. Derneğin bir diğer önemli işlevi ise Türk ve Osmanlı Mutfak Kültürü’nü yaşatmak, genç nesillere aktarmak. TÜRES, bu anlamda da üzerine düşün görevi başarı ile yerine getiriyor.”

Konuşmaların ardından TÜRES 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği Yönetim Kurulu Asil, Yedek Denetleme Kurulu Asli, Denetleme Yedek Üye Listesi şöyle:

Yönetim Kurulu Asil
Ramazan Bingöl
Abdullah Korun
Ömer Seyfi Aktülün
Süleyman Kaya
Ali Tatlıdil
M. Fehmi Bozanoğlu
Ersin Aktürk
Necati Göksu
Sait Uluçay
M. Yılmaz Palancı
Yavuz İskenderoğlu
M. Kubilay Altınay
Haluk Okutur
Levent Avcı
M. Zeki Saygı
Mehmet Yılmaz
Mehmet Temel
Fevzi Velidedeoğlu
Osman Şahbaz
Mehmet Karahan
Mevlüt Şimşek
Denetleme Kurulu Asil
Fatih Başar
Ünal Dölek
Melih Savurgan
Yönetim Kurulu Yedek
Ali Özcan
İlhan Güzeller
Murat Nuhut
Yavuz Selim Özdemir
Ali Bozkan
Hasan Kuşol
Ali Osman Akteke
Ahmet Küçük
Metin Öztütüncü
Ayhan Ataman
Osman Eğilmez
Hakan Yüncü
Cengiz Pehlivan
Sedat Özdemir
Namık Altun
Selim Durmaz
Orhan Kızılkaya
Onur Şahiner
Yaşar Sekizkardeş
Denetleme Kurulu Yedek
İbrahim Kutluğ
Burhan Başar
Engin Arpa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir