Taptaze
Anasayfa » İZLEYİN » Basında Biz » Kışa hazırlanırken nefis bir kitap
Kelebek Cumartesi
Kelebek Cumartesi

Kışa hazırlanırken nefis bir kitap

Kaynak: http://www.refikaninmutfagi.com/cumartesiyazilari
/domatesi-kisa-tasimak-hurriyet-cumartesi/

Refika BİRGÜL
Hürriyet – Cumartesi eki – 30 August, 2014

Kışa hazırlanırken nefis bir kitap elinizde olsun!

Kimsenin emeğini fark ettirmeden aklımın bir yerine yazıp sonra da kullanmamak için blog ve web sitelerinde fazlaca gezmemeye özen gösteriyorum. Ancak yıllar evvelden beri ara sıra karşıma çıkan bir anne kız var. Daha doğrusu mutfağında yemek yapan anne ve onu muhteşem şekilde çekip, derleyen, toparlayan, izleyicin sorularını soran kızı var.

Hülya Erol Hanım ve kızı Işıl. Hülya Hanım’ın dürüstlüğüne, direkt olma haline hayranım. Ara sıra televizyon programlarına kızıyor. Bununla ilgili blogunda köşe yazıları da yazıyor. Yaptıkları şey, onlarca doğru yanlış bilginin içerisinde elmas tanesi gibi kıymetli. Süssüz ve gerçek.

Beşiktaş’ta dolanırken bir kitap çıkardığını fark ettim. “Hazır alma, kendin yap.” Açtım ve hikayesini okudum. Hem kızının hem de kendisinin ellerinden, yanaklarından öpesim geldi. Gerçekten nefis bir araştırma ile hazırlanan, kışa ve yaza hazırlıkların kitabı. Yemek kitaplarına meraklıysanız, geleneklerimizi biraz olsun devam ettirme hayaliniz varsa, çocuklarınızı sağlıklı yetiştirmekle ve iyi beslemekle ilgili yollar arıyorsanız şiddetle tavsiye edilir.

Şuna da bak

Milliyet Sanat Kitap

Üşenmeyenlerin rehberi

Kaynak: http://www.milliyetsanat.com/kitap/kitap-tanitimlari/usenmeyenlerin-rehberi/486 40 seneyi aşkın bir süredir halk mutfağı ve yemek kültürü üzerine araştırma yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir