Taptaze
Anasayfa » OKUYUN » Haberler » Doğal hammaddeli temizlik ürünü Eti Matik
Eti Matik Temizlik Ürünü
Eti Matik Temizlik Ürünü

Doğal hammaddeli temizlik ürünü Eti Matik

Bor madeninin adını son yıllarda sıklıkla duyuyoruz. Bir efsane gibi gelirdi kulaklarımıza. Dünyada bor madeninin %72 ile en fazla olduğu coğrafyanın Anadolu olması da bu efsaneyi daha da gizemli kılıyordu adeta. Bor madenini hiç göremiyor olsak da bizden olması ile övünüyorduk adeta. Bor madeni ile çalışan arabanın yapıldığı ancak petrol tüccarlarının bunu engellediği de kulağımıza gelmiştir, doğru olup olmadığını bilmesek de.

Ve nihayet bor bir süredir elle tutulur ve gözle görülür hali ile yaşamın içine girdi de efsane gerçeğe dönüştü. Bor “Eti Matik Bor Temizlik Ürünü” olarak karşımıza çıktı. ETİ Maden İşletmeleri 1970 yılından beri bor madenini cevher olarak çıkarttıktan sonra rafine ederek kullanıma kazandırıyor. Bunca yıldır bor içerikli ürünlerin artmasının sebebi ise borlu ürünlere ilginin yeterince olmaması olarak gösteriliyor. Oysa ki bizler bu ürünlere daha çok talep etsek üreticiler de üretimde bor madenini daha fazla kullanacaklar ve böylelikle iç pazar olarak madencilik sektörüne katkıda bulunarak çok daha fazla bor çıkartılması sağlanacak. Bu sebeple bundan böyle kimyasal yüklü, sağlığa zararlı çamaşır tozunu kullanmak yerine Eti Matik ürününü kullanmaya karar verdik. Vatan sevgisi sadece bayrak asmak veya sevdiğini söylemekle olmuyor. Büyük bir miktarına sahip olduğumuz bor madenine sahip çıkmalı ve bu alandaki endüstriyi destekleyerek geleceğe dönük araştırma-geliştirme çalışmalarının artmasına tüketici olarak yardımcı olmalıyız.

Bor içerikli Eti Matik ürününü merak edenler bir an evvel tecrübe edinsinler. Çamaşırlar gerçekten daha temiz yıkanıyor. Kimsenin aklına şu takılmasın; Eti Maden İşletmeleri’nden para alıyor değiliz. “Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı” sözlerini unutmayalım, unutanlara da hatırlatalım istiyoruz sadece.

Doğal Temizlik Ürünü olan Eti Matik: (Broşür için TIKLAYIN)
Fosfat, petrol türevi katkı maddeleri içermiyor.
Çamaşırları yumuşatıyor.
Renkleri soldurmadan ciddi anlamda güçlü temizlik yapıyor.
Mantar oluşumunu önlüyor, koku gideriyor.
Lekelerin temizlenmesinde fazlasıyla etkili.
İçeriğindeki doğal hammaddeler sayesinde insan sağlığı ve çevre için güvenilir.

Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Her yanımız vücudumuza ve çevremize zarar veren kimyasallar ile kuşatılmışken tamamen doğal hammadde olan bor ile üretilen temizlik ürününü ilk fırsatta kullanın, ülkemize sahip çıkın. Eğer alışveriş yaptığınız yerlerde yok ise mutlaka işletme sahibinden talep edin, getirsinler.

İyi de kim doğruyu söylüyor?

Böylesine kıymetli bir devlet kurumunun nasıl oluyor da satılmadığını merak edenlere haber verelim. Şimdiki hükumetin bakanı 2014 yılının Ekim ayında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü`ne ait olan Sülfirikasit ve Borikasit fabrikalarının özelleştirileceği kamuoyuna açıkladı.
Eti Maden Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Orhan Yılmaz ‘Madenleri özelleştirecek misiniz?’ sorusuna yanıtı kısa ve net: ‘Hayır.’ cevabını veriyor ve “Birçok özel sektör kadar kar getirisi olan kuruluşun yıllık karı, 1,5 milyar TL civarında…” diyerek özelleştirmenin söz konusu olmadığını belirtiyor. Eti Maden’de örgütlü sendika olan Petrol-İş’in Başkanı Mustafa Öztaşkın ise “Dünyanın en büyük üreticisi konumunda olduğumuz bor, yerli ve yabancı sermayenin kullanımına sunuluyor. Bor tuzları, uranyum ve toryum madenlerinin aranmasının, üretiminin ve pazarlamasının özel sektöre devrine olanak sağlayan bu değişiklikle, bu stratejik madenimizin özelleştirilmesinin ilk adımı atılıyor” diyor.
İyi de kim doğruyu söylüyor? Açıklamaları okuyup hükumetin attığı adımlara bakılırsa bu kurumun da devletin elinden çıkartılmak istediği sonucu çıkıyor. İşte bu yüzden bizim olana sahip çıkalım diyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir