Anasayfa » İZLEYİN » Evde Gıda » Doğal ilaçlar » Kudret Narı Nasıl Hazırlanır

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır

Balda kudret narı
Malzemeler

3 adet kudret narı
750 gr saf bal
1 litrelik kavanoz

Zeytinyağında kudret narı
Malzemeler:

3 adet kudret narı
1/2 lt saf zeytinyağı
1 litrelik kavanoz

Kudret narı hazırlama

Ağustos-Eylül aylarında rengi turuncu olunca dalından kopardığınız kudret narı meyvesini zeytinyağı veya bal içinde bekletip şifa için saklayabilirsiniz. Her iki karışımın içinde de meyvedeki faydalı maddelerin çözülmesi için 2 ay beklemek gerekiyor.

Kudret narı
Kudret narı

Kudret narını özellikle mide problemi olanlar düzenli olarak kullandıkları zaman şifa bulduklarını belirtmektedirler. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden iltihaplı romatizma hastalığı için kendim kullanıyorum. Bunun yanı sıra kanser hastalığıyla mücadele eden birçok kişiden kudret narından şifa bulduklarını duyuyorum.

PaylaşShare on Facebook3Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Digg thisEmail this to someone

2 yorumlar

  1. Acaba elinizde hazırlanmış kudret narı bulunmaktamadır.Şuan mide problemi yaşamaktayım.Şimdi yapsam iki ay beklemek zorunda kalmayayım.Elinizde hazır kullanıma uygun varmı ? fiyat neyse önemli değil.Şimdiden çok teşekkürlr.

    • Murat Bey,
      Çok geçmiş olsun. Biz satış yapmıyoruz. Kudret narı yaz sonunda hasat edildiği için elimizde de kalmadı, eğer olsaydı gönderirdik. Bazı aktarlarda zeytinyağı içinde bekletilmiş kudret narının satıldığını duymuştum. Ancak, güvenilir bir aktardan almanızı öneririm. Zaytinyağının sızma olması çok önemli çünkü. Acil şifalar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir