Anasayfa » İZLEYİN » Evde Gıda » Çeşitli » İksir sirke

İksir sirke

Bağlarda, bahçelerde meyveler toprağa düşüyor ve hiç bir işe yaramadan  İksir sirke yapılamadan çöp oluyor, toprağa karışıyorlar. Oysa ki büyük şehirlerde yere düşen dutlar, meyve kuruları o kadar pahalıya satılıyor ki! Dalında yetişen hiç bir meyveyi yararlı hale getirmeden çöp haline gelmesine izin vermemeliyiz. Eskiden olduğu gibi her gıdayı geleneksel yöntemlerimizi bilerek, kullanarak farklı bir gıdaya dönüştürüp tüketmeliyiz.

En üzücü olan ise, eskiden tek bir gıdayı, eşyayı dahi çöpe atmaz, yararlı hale dönüştürüyorken atalarımız, şimdiler çöp çağını yaşıyorlar. Çöpün gün gelip taze olanı geçeceği günler pek uzak görünmüyor.
Ayvayı, armudu, elmayı, üzümü, eriği, narı, muşmulayı ve daha bir çok meyveyi çöpe atmayıp bir kavanozda biriktirin. Kavanoza biraz su ve birkaç tane de kuru nohut atarsanız sağlığa oldukça faydalı olan sağlık iksiri sirkenizi yapmış olursunuz.

Evde iksir sirke yapımı
Evde iksir sirke yapımı
PaylaşShare on Facebook3Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Digg thisEmail this to someone

Bir Yorum

  1. 22 gün oldu sirkeyi yapali üzerinde porlanma oldu ve çok bulanik 2 gunde bir defa karıştırıyorum meyvelerin hepsi dibe cokmuyor ve porlanma tekrarliyor bunlarin olması narmalmi. Yoksa bozulmuş olabilir mi. Cevap bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir