Anasayfa » İZLEYİN » Evde Gıda » Bebek Mamaları » Bebekler İçin Sebzeli Çorba

Bebekler İçin Sebzeli Çorba

Sebze sevmeyen çocuklar!

“Çocuğum sebzeleri sevmiyor, yemiyor” diye yakınan ne çok anne var, değil mi? Oysa ki daha bebekken çocukları sebzelerin tadına alıştırmak annelerin elindedir. Anne sütünden katı mamaya geçme aşamasında bebeğin pütürlü gıdalara alışması gerekir. Sebzeleri fazla ezerek püre haline getirince bebek sebzeler ile bir anda tanışınca yadırgıyor. Bu sebeple bazen iyilik olarak düşündüğünüz bir şey aslında bebeğiniz için hiç de iyi olmayabiliyor.

Brokoli, karnabahar, ıspanak gibi bazı sebzeler büyükler tarafından da sevilmez. Oysa ki bu sebzeler içerdikleri vitamin ve asitler sayesinde sağlığa oldukça faydalıdır. Sebzeleri bebeğinize vereceğiniz mamaların içine azar azar katarak katı gıdaya geçiş aşamasını sorunsuz atlatabilirsiniz. Hatta çocuğunuza ıspanak yediğini ilk seferde söylemeyip, ona peynirli, kıymalı börek içine ıspanakları ufak ufak doğrayarak sevdirebilir, daha sonra sevmediğini düşündüğü ıspanağı aslında sevdiğini ona hatırlatabilirsiniz.

Bu tarifte bir çok sebze ve etin de olduğu bir çorba yer alıyor. İçine ilave edeceğiniz ev eriştesi ile sağlıklı bir çorba pişirebilirsiniz. Büyüklerin ve çocukların da çok sevdiği sebze çorbasını pişirin, afiyetle için.

Malzemeler:
1 adet kabak
1 adet havuç
1 adet kırmızı biber
1 adet yeşil biber
1 adet soğan
2 diş sarımsak
1 dilim bonfile
1 kase ev eriştesi
1/2 demet maydanoz
1/2 demet dereotu
1,5 – 2 litre su
1 çay kaşığı tuz
1/2 çay kaşığı karabiber

Bebekler için sebzeli çorba
Bebekler için sebzeli çorba
PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Digg thisEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir